My Favorite Movies


  kozmikgrrrl's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
Repo! The Genetic Opera 2008,  R)
Repo! The Genetic Opera
This movie rocks major ass! The soundtrack is amazing!
3
The Attic Expeditions 2001,  R)
The Attic Expeditions
This movie is cool to watch on acid... :) lol
4
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
5
Clerks II 2006,  R)
6
Clerks 1994,  R)
7
Tank Girl 1995,  R)
Tank Girl
It's been swell... but, the swellings gone down.
8
Valley Girl 1983,  R)
Valley Girl
I have watched this movie approximately 15,275 times... like totally... fur sure... to the max...
9
Stealing Beauty 1996,  R)
10
The Good Girl 2002,  R)
The Good Girl
...the babies... they never get any FOOD! LOL!
11
Pump up the Volume 1990,  R)
12
Girl, Interrupted 1999,  R)
13
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
I feel like an idiot..... But I am an idiot, so it kinda works out.
14
Donnie Darko 2001,  R)
15
Dark City 1998,  R)
16
Twister 1996,  PG-13)
17
Signs 2002,  PG-13)
18
Jarhead 2005,  R)
Jarhead
Woot woot! This movie rocks! It is my favorite war movie ever! Yo'!!!
19
Heathers 1988,  R)
20
The Thirteenth Floor 1999,  R)
21
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
22
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
23
The Matrix 1999,  R)
24
50 First Dates 2004,  PG-13)
25
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
26
Little Miss Sunshine 2006,  R)
27
Mallrats 1995,  R)
28
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments