My Favorite Movies


  kosherbacon's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
3
Seven (Se7en) 1995,  R)
4
Traffic 2000,  R)
5
GoodFellas 1990,  R)
6
Gladiator 1992,  R)
7
Mulholland Drive 2001,  R)
8
The Departed 2006,  R)
9
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
10
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
11
The Godfather 1972,  R)
12
The Godfather, Part II 1974,  R)
13
Bottle Rocket 1996,  R)
14
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
16
Pulp Fiction 1994,  R)
17
Reservoir Dogs 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments