My Favorite Movies


  korsar93's Rating My Rating
1
Airport 1970,  G)
Airport
Emazing Film!Awesome!One of the best!
2
Some Like It Hot 1959,  Unrated)
Some Like It Hot
One of the best films i saw!
3
Le corniaud (The Sucker) 1965,  Unrated)
Le corniaud (The Sucker)
One of the best Roles of Bourvil and Louis de funes
4
Oscar 1967,  Unrated)
5
Stop! or My Mom Will Shoot 1992,  PG-13)
6
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
7
Le Gendarme de St. Tropez 1964,  Unrated)
8
Gendarme en balade, Le 1970,  Unrated)
9
Le Gendarme se Marie 1968,  Unrated)
10
Gendarme à New York, Le 1965,  Unrated)
11
Hibernatus 1969,  Unrated)
12
Brat 2 (Brother II) (The Brother 2) (On the Way Home) 2000,  Unrated)
Brat 2 (Brother II) (The Brother 2) (On the Way Home)
I think it`s the best Russian film!
13
Wasabi 2001,  R)
14
Les Tontons Flingeurs (Crooks in Clover) (Monsieur Gangster) 1963,  Unrated)
15
The Twelve Chairs 1970,  PG)
16
Le Grand Restaurant (What's Cooking in Paris) 1966,  Unrated)
17
Groundhog Day 1993,  PG)
Groundhog Day
Yes.One of My favourite films!I give 5 stars i like this very much!Well it`s Groundhog day-again!
18
Meet the Parents 2000,  PG-13)
Meet the Parents
I like this comedy.Espesially Robert de Niro!
19
The Great Race 1965,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments