My Favorite Movies
| Kornzkiller's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 2 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 3 |
Casino 1995, R) |
|
| 4 |
Clerks 1994, R) |
|
| 5 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 6 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 7 |
Dogma 1999, R) |
|
| 8 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 9 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 10 |
An Evening with Kevin Smith 2002, Unrated) |
|
| 11 |
An Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder 2006, Unrated) |
|
| 12 |
The Number 23 2007, R) |
|
| 13 |
Patch Adams 1998, PG-13) |
|
| 14 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 15 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 16 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 17 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 18 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 19 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 20 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 21 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 22 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 23 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 24 |
300 2007, R) |
|
| 25 |
Transformers 2007, PG-13) |

























