My Favorite Movies
| korn52's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Disturbing Behavior 1998, R) |
|
| 2 |
Chopper 2000, R) |
|
| 3 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 4 |
Knocked Up 2007, R) |
|
| 5 |
Haven 2004, R) |
|
| 6 |
The Proposition 2005, R) |
|
| 7 |
Can't Hardly Wait 1998, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Underworld 2003, R) |
|
| 10 |
300 2007, R) |
|
| 11 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 15 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 17 |
Buffalo Soldiers 2001, R) |
|
| 18 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 19 |
Fat Pizza 2003, Unrated) |
|
| 20 |
Gas Food Lodging 1992, R) |
|
| 21 |
BASEketball 1998, R) |
|
| 22 |
Light It Up 1999, R) |
|
| 23 |
Elizabeth 1998, R) |
|
| 24 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006, R) |
|
| 25 |
The Deep End 2001, R) |
|
| 26 |
The Prestige 2006, PG-13) |

























