Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  konechampion's Rating My Rating
1
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
a true movie for a true man
2
The Departed 2006,  R)
The Departed
the true story of how life really is
3
Fracture 2007,  R)
Fracture
how smart are you? I figured the movie out in hte first 30 minutes
4
A Time to Kill 1996,  R)
A Time to Kill
watching it again now. what would you do for your family
5
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
does blood make your family?
6
American Pie 1999,  R)
American Pie
this was high school for me
7
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
this was high school for me
8
American Wedding 2003,  R)
American Wedding
see above just not as good
9
American History X 1998,  R)
10
Shrek 2001,  PG)
11
Shrek 2 2004,  PG)
12
Shrek the Third 2007,  PG)
13
The Notebook 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments