My Favorite Movies
| KohakuHina's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Fountain 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 3 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 4 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 5 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 6 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 7 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 8 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 9 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 10 |
A Little Princess 1995, G) |
|
| 11 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 12 |
Escaflowne - The Movie 2000, PG-13) |
|
| 13 |
The Swan Princess II: Escape from Castle Mountain 1997, G) |
|
| 14 |
Princess of Thieves 2001, Unrated) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004, Unrated) |
|
| 17 |
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001, Unrated) |
|
| 18 |
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003, Unrated) |
|
| 19 |
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004, Unrated) |



















