My Favorite Movies
| kofax32's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Psycho 1960, R) |
|
| 2 |
Unforgiven 1992, R) |
|
| 3 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 4 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 5 |
The Killer (Dip huet seung hung) 1989, R) |
|
| 6 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 7 |
Pi 1998, R) |
|
| 8 |
Touch of Evil 1958, PG-13) |
|
| 9 |
2046 2004, R) |
|
| 10 |
The Fog of War - Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara 2003, PG-13) |










