My Favorite Movies
| Kocaloco's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
We Were Soldiers 2002, R) |
|
| 2 |
The Lost Battalion 2002, Unrated) |
|
| 3 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 4 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 5 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Gettysburg 1993, PG) |
|
| 9 |
Ong Bak 2 2008, R) |
|
| 10 |
Muk gong (Battle of Wits) 2006, R) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Saints and Soldiers 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Defiance 2008, R) |
|
| 14 |
Ip Man 2010, R) |
|
| 15 |
Ip Man 2: Legend of the Grandmaster 2010, R) |















