My Favorite Movies


  knuckles95's Rating My Rating
1
TMNT 2007,  PG)
TMNT
it was awsome and funny i would recomed this movie to any one that likes fighting and action. it was sooo good and every thing a thouth it was going to be. am happy that they made a 3rd movie
2
Cars 2006,  G)
Cars
it is the best movie every
3
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
4
Sonic the Hedgehog: The Movie 1999,  G)
Sonic the Hedgehog: The Movie
i love the hedgehog
5
Sonic Underground - Dr. Robotnik's Revenge 2003,  G)
6
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
7
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
8
Teenage Mutant Ninja Turtles: Planet of the Turtleoids 1991,  Unrated)
9
Teenage Mutant Ninja Turtles - Michelangelo's Christmas Rescue 2004,  Unrated)
10
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze 1991,  PG)
11
Teenage Mutant Ninja Turtles III 1993,  PG)
12
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cufflink Caper ,  Unrated)
13
XXX 2002,  PG-13)
14
TMNT ,  PG)
15
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Turtles Awesome Easter ,  Unrated)
16
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
17
Teenage Mutant Ninja Turtles: Coming Out of Their Shells Tour 1990,  Unrated)
18
Ice Age 2002,  PG)
19
Over the Hedge 2006,  PG)
20
Miami Vice 2006,  R)
21
Digimon - The Movie 1999,  PG)
22
Joy Ride 2001,  R)
23
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
24
Maximum Overdrive 1986,  R)
25
Hoodwinked 2006,  PG)
26
Shin kidô senki Gundam W: Endless Waltz (Gundam Wing: Endless Waltz ) 1998,  Unrated)
27
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
28
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
29
The Italian Job 2003,  PG-13)
30
The Transporter 2002,  PG-13)
31
Transporter 2 2005,  PG-13)
32
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
33
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
34
Monsters, Inc. 2001,  G)
35
Bad Boys II 2003,  R)
36
Bad Boys 1995,  R)
37
Land of the Dead 2005,  R)
38
Dawn of the Dead 2004,  R)
39
The Pacifier 2005,  PG)
40
xXx: State of the Union 2005,  R)
41
UNDEAD 2003,  R)
42
Lucky Number Slevin 2006,  R)
43
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
44
The Perfect Storm 2000,  PG-13)
45
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
46
An Inconvenient Truth 2006,  PG)
47
Ladder 49 2004,  PG-13)
48
Fahrenheit 9/11 2004,  R)
49
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
50
Hellboy 2004,  PG-13)
51
X-Men 2000,  PG-13)
52
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
53
The Making of Teenage Mutant Ninja Turtles: Behind the Shells 1991,  Unrated)
54
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
55
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
56
Resident Evil 2002,  R)
57
Sonic the Hedgehog - Super Sonic 2002,  G)
58
Sonic Christmas Blast 2003,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments