Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  knkallen1's Rating My Rating
1
Lethal Weapon 1987,  R)
2
Lethal Weapon 4 1998,  R)
3
Lethal Weapon 3 1992,  R)
4
Lethal Weapon 2 1989,  R)
5
The Matrix 1999,  R)
6
White Chicks 2004,  PG-13)
7
The Longest Yard 2005,  PG-13)
8
American Pie 1999,  R)
9
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
10
Scary Movie 2000,  R)
11
Scary Movie 2 2001,  R)
12
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
13
Click 2006,  PG-13)
14
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
15
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
16
Bad Boys 1995,  R)
17
Are We There Yet? 2003,  PG)
18
What Women Want 2000,  PG-13)
19
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
20
Wedding Crashers 2005,  R)
21
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
22
Hard to Kill 1990,  R)
23
RV 2006,  PG)
24
Bad Boys II 2003,  R)
25
The Mummy 1999,  PG-13)
26
Gremlins 1984,  PG)
27
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
28
Rush Hour 1998,  PG-13)
29
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
30
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
31
Freaky Friday 2003,  PG)
32
Back to the Future 1985,  PG)
33
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
34
The Green Mile 1999,  R)
35
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
36
American Wedding 2003,  R)
37
Blade 1998,  R)
38
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
39
American Pie 2 2001,  R)
40
Face/Off 1997,  R)
41
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
42
Blade: Trinity 2004,  R)
43
Blade II 2002,  R)
44
Clerks II 2006,  R)
45
Back to the Future Part III 1990,  PG)
46
Back to the Future Part II 1989,  PG)
47
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
48
Major League 3: Back to the Minors 1998,  PG-13)
49
3 Ninjas Kick Back 1994,  PG)
50
Sister Act 1992,  PG)
51
Son in Law 1993,  PG-13)
52
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
53
Tremors 1990,  R)
54
Tremors 2: Aftershocks 1995,  PG-13)
55
Tremors 3 - Back to Perfection 2001,  PG)
56
Tremors 4 - The Legend Begins 2004,  PG-13)
57
Gremlins 2: The New Batch 1990,  PG-13)
58
Twister 1996,  PG-13)
59
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
60
Big Momma's House 2000,  PG-13)
61
The Beverly Hillbillies 1993,  PG)
62
Without A Paddle 2004,  PG-13)
63
Little Man 2006,  PG-13)
64
Flubber 1997,  PG)
65
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
66
8 Seconds 1994,  PG-13)
67
The Terminator 1984,  R)
68
Rat Race 2001,  PG-13)
69
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
70
Ghost Ship 2002,  R)
71
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
72
The Legend of Zorro 2005,  PG)
73
The Ring 2002,  PG-13)
74
The Ring Two 2005,  PG-13)
75
Walk the Line 2005,  PG-13)
76
Wild Wild West 1999,  PG-13)
77
Men in Black 1997,  PG-13)
78
Men in Black II 2002,  PG-13)
79
You've Got Mail 1998,  PG)
80
Daddy Day Care 2003,  PG)
81
Dr. Dolittle 3 2006,  PG)
82
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
83
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
84
Must Love Dogs 2005,  PG-13)
85
Snow Dogs 2002,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments