My Favorite Movies
| kmendoza20's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Troy 2004, R) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 6 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Heat 1995, R) |
|
| 8 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 9 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 10 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 11 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 12 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 13 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 14 |
American History X 1998, R) |
|
| 15 |
Men of Honor 2000, R) |
|
| 16 |
Philadelphia 1993, PG-13) |
|
| 17 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 18 |
The Cure 1995, PG-13) |
|
| 19 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 20 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 21 |
We Were Soldiers 2002, R) |
|
| 22 |
Tears of the Sun 2003, R) |





















