My Favorite Movies
| kls050899's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 2 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 3 |
Scream 1996, R) |
|
| 4 |
Scream 3 2000, R) |
|
| 5 |
Scream 2 1997, R) |
|
| 6 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 7 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 8 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Blade 1998, R) |
|
| 10 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 11 |
Blade II 2002, R) |
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 13 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 14 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 15 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 16 |
Con Air 1997, R) |
|
| 17 |
Dangerous Minds 1995, R) |
|
| 18 |
Dogma 1999, R) |
|
| 19 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 20 |
St. Elmo's Fire 1985, PG-13) |
|
| 21 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 22 |
Toy Soldiers 1991, R) |






















