My Favorite Movies
| klrc1986's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 2 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 4 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 5 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 6 |
Grease 1978, PG) |
|
| 7 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 8 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 9 |
My Family 1995, R) |
|
| 10 |
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990, PG) |
|
| 11 |
Monster House 2006, PG) |
|
| 12 |
The Princess Diaries 2001, G) |












