My Favorite Movies
| kledac's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 2 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995, R) |
|
| 3 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 5 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 6 |
Sin City 2005, R) |
|
| 7 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 8 |
Beavis and Butt-Head Do America 1996, PG-13) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 11 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 12 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 13 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 15 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 16 |
Hackers 1995, PG-13) |
|
| 17 |
Swordfish 2001, R) |
|
| 18 |
Mulholland Drive 2001, R) |


















