My Favorite Movies
So far my favorite moo-vies are...
- Pirates of the carribean 2: dead man's chest
- X- men 3: the last stand
- The new world
- Lord of the rings (all three)
| kkloet's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Hobbit 1978, Unrated) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
The Jungle Book 1967, G) |
|
| 6 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 7 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 9 |
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994, R) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |










