My Favorite Movies


  KittyKatRaven's Rating My Rating
1
Bleach (TV SHOW) 2004,  Unrated)
Bleach (TV SHOW)
one of the best series.
2
Bleach: The DiamondDust Rebellion (Bleach: The Movie 2) (Gekijô ban Bleach: The DiamondDust Rebellion - Mô hitotsu no hyôrinmaru) 2007,  Unrated)
Bleach: The DiamondDust Rebellion (Bleach: The Movie 2) (Gekijô ban Bleach: The DiamondDust Rebellion - Mô hitotsu no hyôrinmaru)
i love toshiro!
3
Bleach: Memories of Nobody 2006,  Unrated)
Bleach: Memories of Nobody
i miss senna. :(
4
Juno 2007,  PG-13)
Juno
very warm-hearted movie.
5
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
makes you think.
6
Nick and Norah's Infinite Playlist 2008,  PG-13)
Nick and Norah's Infinite Playlist
i love michael cera and kat dennings!
7
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
sepiroth pwns
8
Superbad 2007,  R)
Superbad
extremely funny.
9
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
very gory, yet it is a masterpiece.
10
Eagle Eye 2008,  PG-13)
Eagle Eye
good movie. :)
11
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
i love this movie! r.i.p. aaliyah.
12
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
haha vote for pedro
13
Interview with the Vampire 1994,  R)
14
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
15
Last Order: Final Fantasy VII 2005,  Unrated)
16
Final Fantasy X-2 2003,  Unrated)
17
Final Fantasy - Unlimited (TV SHOW) 2001,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments