Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kisshead's Rating My Rating
1
Army of Darkness 1993,  R)
Army of Darkness
THIS IS MY BOOM STICK
2
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
If you don't love star wars you don't love yourself.
3
Saw 2004,  R)
Saw
best horror ever
4
King Arthur 2004,  PG-13)
King Arthur
the best rendition yet.
5
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
he's the best since sean.
6
300 2007,  R)
300
current favorite of all time
7
Red Dawn 1984,  PG-13)
Red Dawn
that's what happens when you mess with the good ol' boys
8
The Princess Bride 1987,  PG)
The Princess Bride
but what about the R.O.U.S.s
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Yaar
10
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
what can you really say bout something this great?
11
The Godfather 1972,  R)
12
Stay Alive 2006,  PG-13)
Stay Alive
very interesting take on the horror movie, but it was an extremely good movie.
13
Dead Silence 2006,  R)
14
Serenity 2005,  PG-13)
Serenity
I'm a browncoat

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments