My Favorite Movies
| KirstyC's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 2 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 3 |
Detroit Rock City 1999, R) |
|
| 4 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 5 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Girl Next Door 2004, R) |
|
| 7 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 8 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Hocus Pocus 1993, PG) |
|
| 10 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 11 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 12 |
The Lizzie McGuire Movie 2003, PG) |
|
| 13 |
Aladdin 1992, G) |













