My Favorite Movies
| kingstuh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Adaptation 2002, R) |
|
| 2 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 3 |
Being John Malkovich 1999, R) |
|
| 4 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 5 |
Ghost World 2001, R) |
|
| 6 |
Sideways 2004, R) |
|
| 7 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 8 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 9 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 10 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 12 |
Gattaca 1997, PG-13) |
|
| 13 |
The Hours 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 15 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 16 |
Identity 2003, R) |
|
| 17 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Léon (The Professional) 1994, R) |


















