My Favorite Movies


  kingmathers19's Rating My Rating
1
8 Mile 2002,  R)
2
Eminem Presents: The Anger Management Tour 2005,  PG)
3
Freestyle: The Art of Rhyme 2000,  Unrated)
4
Da Hip Hop Witch 2000,  R)
5
Slim Susie (Smala Sussie) 2001,  R)
6
The Slim Shady Show (Eminem Special Collector's Edition) 2003,  Unrated)
7
Freestyle Fanatiks 2007,  Unrated)
8
Tupac - Resurrection 2003,  R)
9
Biggie and Tupac 2002,  R)
10
Juice 1992,  R)
11
Poetic Justice 1993,  R)
12
Above the Rim 1994,  R)
13
Gridlock'd 1997,  R)
14
Gang Related 1997,  R)
15
Bullet 1995,  R)
16
Beef 2003,  R)
17
Welcome to Death Row 2001,  Unrated)
18
Dead Homiez 1993,  Unrated)
19
Snoop Dogg: Da Game of Life 1998,  Unrated)
20
Snoop Dogg's Hood of Horror 2006,  R)
21
Bigg Snoop Dogg's Youth Authority: California 2007,  Unrated)
22
Snoop Dogg's Buckwild Bus Tour 2004,  Unrated)
23
Old School 2003,  R)
24
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
25
Futurama: Into the Wild Green Yonder 2009,  Unrated)
26
Johnny Cash's America 2008,  Unrated)
27
Falling Up 2009,  Unrated)
28
Training Day 2001,  R)
29
Malibu's Most Wanted 2003,  PG-13)
30
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) 2006,  PG)
31
Soul Plane 2004,  R)
32
Baby Boy 2001,  R)
33
The Tenants 2005,  R)
34
Bones 2001,  R)
35
The Wash 2001,  R)
36
Katt Williams: American Hustle 2007,  Unrated)
37
Hot Boyz 1999,  R)
38
Caught Up 1998,  R)
39
Comedy Central Roast of Flavor Flav 2007,  Unrated)
40
Urban Menace 1999,  R)
41
The Show 1995,  R)
42
Tha Eastsidaz 2000,  R)
43
Volcano High 2003,  Unrated)
44
Boss'n Up 2005,  R)
45
Letter to the President 2004,  R)
46
The Wrecking Crew 1999,  R)
47
L.A. Riot Spectacular 2005,  R)
48
In Prison My Whole Life 2008,  Unrated)
49
Crime Partners 2004,  Unrated)
50
Hip Hop 411 2005,  Unrated)
51
It's Black Entertainment! 1999,  Unrated)
52
White Boyz 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments