My Favorite Movies
| kingangels's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Layer Cake 2004, R) |
|
| 8 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 9 |
300 2007, R) |
|
| 10 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 11 |
Wicker Park 2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Infernal Affairs II 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 15 |
Hook 1991, PG) |
|
| 16 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 17 |
The Number 23 2007, R) |
|
| 18 |
American History X 1998, R) |
|
| 19 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Scarface 1983, R) |
|
| 21 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 22 |
The Animatrix 2003, Unrated) |
|
| 23 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 24 |
The Saint 1997, PG-13) |
|
| 25 |
Chugyeogja (The Chaser) 2008, Unrated) |

























