My Favorite Movies


  Kindwolf's Rating My Rating
1
Braveheart 1995,  R)
2
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
3
Gandhi 1982,  PG)
Gandhi
Excellent and Fantastic Movie
4
National Geographic: Beyond the Movie: Lord of the Rings: Return of the King 2003,  Unrated)
5
Ben-Hur 1959,  G)
6
Le Mans 1971,  G)
7
The James Bond Story 1999,  Unrated)
8
Message to Love 1997,  Unrated)
9
The Doors 1991,  R)
10
Woodstock - 3 Days of Peace & Music 1970,  R)
11
A to Zeppelin - The Unauthorized Story of Led Zeppelin 1984,  G)
12
Led Zeppelin: Videobiography 2007,  Unrated)
13
Led Zeppelin: On the Rock Trail 1982,  Unrated)
14
Led Zeppelin DVD 2003,  Unrated)
Led Zeppelin DVD
EXCELLENT, FANTASTIC
Many Thanks Plant, Page, Bonham and Jones
15
Atlantic Records: The House That Ahmet Built 2007,  Unrated)
16
The Rolling Stones Rock and Roll Circus 1996,  Unrated)
17
Emerson, Lake & Palmer: Inside Emerson, Lake & Palmer 1970-1995 1970,  Unrated)
18
Emerson, Lake & Palmer: Welcome Back 1993,  Unrated)
19
Lightning in a Bottle 2004,  PG-13)
20
So You Wanna Be a Rock 'n' Roll Star 2003,  Unrated)
21
The U.S. vs. John Lennon 2006,  PG-13)
22
The Last Waltz 1978,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments