My Favorite Movies


  kindangel19's Rating My Rating
1
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
A very sweet movie! I liked it!
2
Last Holiday 2006,  PG-13)
Last Holiday
Amazing movie! A must see! Loved it! Sad and funny! Happy ending!
3
Troy 2004,  R)
Troy
Amazing and beautiful movie about war and love! Brad pitt was amazing! This is such a great movie that made me cry ! I absolutely love it!
4
Meet the Parents 2000,  PG-13)
Meet the Parents
funny! Good to watch!
5
Inside Man 2006,  R)
Inside Man
Inside Man has been a great movie! A bit funny and packed with action. Great indian songs!
6
Saw II 2005,  R)
Saw II
Scary movie! Keeps you very interested and on the edge of your seat!
7
The Last Song 2010,  PG)
The Last Song
great movie. a lot of emotions...
8
The Proposal 2009,  PG-13)
9
Crazy, Stupid, Love. 2011,  PG-13)
Crazy, Stupid, Love.
great movie! so funny and romantic!
10
Horrible Bosses 2011,  R)
Horrible Bosses
worth watching! funny :)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments