My Favorite Movies
| kimnathaniel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
It Takes Two 1995, PG) |
|
| 2 |
New York Minute 2004, PG) |
|
| 3 |
When in Rome 2002, G) |
|
| 4 |
Holiday in the Sun 2001, G) |
|
| 5 |
Passport To Paris 1999, G) |
|
| 6 |
Billboard Dad 1998, G) |
|
| 7 |
Our Lips Are Sealed 2001, G) |
|
| 8 |
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D 2005, PG) |
|
| 9 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 10 |
Life-Size 2000, G) |
|
| 11 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Material Girls 2006, PG) |
|
| 14 |
Cheaper by the Dozen 2 2005, PG) |
|
| 15 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 16 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 17 |
Casper Meets Wendy 1998, PG) |
|
| 18 |
Selena 1997, PG) |
|
| 19 |
Maid in Manhattan 2002, PG-13) |
|
| 20 |
The Cell 2000, R) |
|
| 21 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Angel Eyes 2001, R) |
|
| 23 |
All You've Got 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Crossroads 2002, PG-13) |
|
| 25 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 26 |
Beloved 1998, R) |
|
| 27 |
The Devil's Rejects 2005, R) |
|
| 28 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 29 |
Thirteen 2002, R) |
|
| 30 |
Double Jeopardy 1999, R) |
|
| 31 |
Along Came a Spider 2001, R) |
|
| 32 |
Along Came Polly 2004, PG-13) |
|
| 33 |
White Men Can't Dance , PG) |
|
| 34 |
My Girl 1991, PG) |
|
| 35 |
My Girl 2 1994, PG) |



































