Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kimmy117's Rating My Rating
1
Footloose 1984,  PG)
Footloose
Love it!!
2
Mannequin 1987,  PG)
3
Girls Just Want to Have Fun 1985,  PG)
4
The Neverending Story 1984,  PG)
The Neverending Story
I have been watching this since I was a kid. A classic movie
Love it!
5
Anastasia 1997,  G)
Anastasia
I love this movie, I could watch it over and over
6
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
Ever After: A Cinderella Story
Such a great movie, I have watched it so many times.
Love it!!!
7
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
8
Center Stage 2000,  PG-13)
Center Stage
I like this one it's cute and funny, and well boys in tights what else do you need?
9
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
10
Police Academy 1984,  R)
11
The Parent Trap 1998,  PG)
12
Freaky Friday 2003,  PG)
13
Practical Magic 1998,  PG-13)
14
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
15
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
16
All I Want for Christmas 1991,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments