Flixster Movies
Sign Up | Login

No recent messages.

Loading...

Loading...

Sending...

Sending...

Sent!

  • Home
  • Movies
    • In Theaters
    • Upcoming
    • On DVD
    •  
    • Trailers
    • Actors
    • Photos
    • News
    • Movies I Might Like
    • Rate Movies
    •  
    • Showtimes
  • Profile
    • My Profile
    • My Ratings
    • My Movies
    • My Actors
    • My Photos
    • My Videos
    • My Lists
    • Skins Gallery
  • Friends
    • My Friends
    • My Friends' Reviews
    • Find a User
    • Add Friends
    •  
    • My Conversations
    • Compatibility Test
    • People I May Know
    • Plan Movie Night
  • Meet People
    • Meet People
    • Browse
    • Top User Charts
    • Forums
    • Flixster Facts
    • Flixster Wiki
  • Fun & Games
    • User Quizzes
    • Never-Ending Quiz
    • Personality Tests
    • Lists
    • Polls
  • Watch Free
    • Movies
    • TV
    • Videos

More Lists


  1. | Create a List
  2. Top Lists

Lists Created by sallina

  • anruto AND SUPERHERO
View All sallina 's Lists

Related Lists

  • Anime by Ylenia
  • Movies I freakin' love! by Steven
  • 2D animated movies by Alan
  • .Style > Anime. by Octavian
  • Movies I've Enjoyed by Andreia
  1. View More Lists

Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Next list
  1. killok999
  2. sallina

  killok999's Rating My Rating
1
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
2
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
3
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
4
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
5
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
6
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
7
Ghost in the Shell 1996,  R)
Ghost in the Shell
8
Ghost in the Shell 2 - Innocence 2004,  PG-13)
Ghost in the Shell 2 - Innocence
9
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2005,  Unrated)
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex
10
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
it so cutte and it so cool of the penguin
11
The Little Polar Bear - Lars and the Little Tiger 2005,  Unrated)
The Little Polar Bear - Lars and the Little Tiger
12
Bleach: Memories of Nobody 2006,  Unrated)
Bleach: Memories of Nobody

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments

Explore | Movies | Actors & Actresses | Photos | Theaters | News | Lists | Quizzes | Best Movies | Blog | Reviews | Mobile

More Info | Copyright, Privacy Policy, Terms of Service | Ad Choices | About Us | Jobs | Advertise | Twitter | Flixster SuperReviewers

Help | Sitemap | Help

Copyright © 2010 Flixster, All Rights Reserved Trademark Use Guidelines

Get Skyfire - Browse the PC web on your phone

  • Server: web108.flixster.com ()
  • JSP: /lists/movie.list.view.jsp
  • release: prod20120531
  • flixster-git-desc: COMMRELEASE.2012-05-31.16-07-24