My Favorite Movies
| Killmus's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010, PG-13) |
|
| 2 |
Horse (Uma) 1941, Unrated) |
|
| 3 |
J'irai comme un cheval fou (I Will Go Like a Wild Horse)(I Will Walk Like a Crazy Horse) 1973, Unrated) |
|
| 4 |
Dark Horse (Voksne Mennesker) 2005, Unrated) |
|
| 5 |
Winky's Horse (Het Paard van Sinterklaas) 2005, G) |
|
| 6 |
20,000 Miles On A Horse , Unrated) |
|
| 7 |
The Last horse (el ultimo caballo) 1950, Unrated) |
|
| 8 |
A Boy on the Galloping Horse (Chlopiec na galopujacym koniu ) 2006, Unrated) |
|
| 9 |
The Horse Whisperer 1998, PG-13) |
|
| 10 |
The Pale Horse 1996, Unrated) |
|
| 11 |
The Horse in the Gray Flannel Suit 1968, G) |
|
| 12 |
The Water Horse: Legend of the Deep 2007, PG) |
|
| 13 |
Horse Sense 1999, Unrated) |
|
| 14 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 15 |
Stardust 2007, PG-13) |












