My Favorite Movies


  kilig74's Rating My Rating
1
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
i so love this movie!!
2
Sense and Sensibility 1995,  PG)
3
Elizabeth 1998,  R)
4
Casanova 2005,  R)
5
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
6
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
7
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
8
Enough 2002,  PG-13)
9
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
My Best Friend's Wedding
Rupert Everett is so funny!
10
Dying Young 1991,  R)
11
Notting Hill 1999,  PG-13)
12
Sleeping with the Enemy 1991,  R)
13
When a Man Loves a Woman 1994,  R)
14
City of Angels 1998,  PG-13)
15
You've Got Mail 1998,  PG)
16
Proof of Life 2000,  R)
17
Raising Helen 2004,  PG-13)
18
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
19
Love Affair 1994,  PG-13)
20
The Notebook 2004,  PG-13)
21
Vanity Fair 2004,  PG-13)
22
Fear 1996,  R)
23
Legally Blonde 2001,  PG-13)
24
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
25
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
26
Best Laid Plans 1999,  R)
27
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
28
The American President 1995,  PG-13)
29
Autumn in New York 2000,  PG-13)
30
At First Sight 1999,  PG-13)
31
The Age of Innocence 1993,  PG)
32
First Knight 1995,  PG-13)
33
Joan of Arc 1999,  Unrated)
34
Shakespeare in Love 1998,  R)
35
King Arthur 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments