My Favorite Movies
| Kiki1978's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Apartment 1960, Unrated) |
|
| 2 |
The Odd Couple 1968, G) |
|
| 3 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 4 |
Some Like It Hot 1959, Unrated) |
|
| 5 |
North by Northwest 1959, Unrated) |
|
| 6 |
Rear Window 1954, PG) |
|
| 7 |
Random Harvest 1942, Unrated) |
|
| 8 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 9 |
Roman Holiday 1953, Unrated) |
|
| 10 |
An Affair to Remember 1957, Unrated) |
|
| 11 |
Now, Voyager 1942, Unrated) |
|
| 12 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 13 |
Planes, Trains and Automobiles 1987, R) |
|
| 14 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 15 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 16 |
The Fisher King 1991, R) |
|
| 17 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 18 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 19 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 20 |
Seven Brides for Seven Brothers 1954, G) |
|
| 21 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 22 |
Betsy's Wedding 1990, R) |
|
| 23 |
Broadcast News 1987, R) |
|
| 24 |
The Producers 1968, PG) |
























