My Favorite Movies
| kikepilot's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 2 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 4 |
Discovering the Real World of Harry Potter 2001, Unrated) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 6 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Casualties of War 1989, R) |
|
| 8 |
Why We Fight World War II - Prelude to War & The Nazis Strike 2001, Unrated) |
|
| 9 |
War in the Desert - The True Stories Behind the Gulf War 1991, the Six Day War 1967, and the Battle 1980, Unrated) |
|
| 10 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 14 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 15 |
The Postman Always Rings Twice 1981, PG) |
|
| 16 |
Lord Jim 2001, Unrated) |
|
| 17 |
The Lord of the G-Strings - The Femaleship of the String 2002, R) |

















