Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  KieferLover's Rating My Rating
1
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
This is my all time favorite movie. I've probably seen it 100 times and it never gets old!
2
I Trust You to Kill Me 2006,  R)
I Trust You to Kill Me
Great documentary. Rocco Deluca and the Burden Rocks, and Kiefer was entertaining!
3
The Killing Time 1987,  R)
4
Cowboy Up (Ring of Fire) 2001,  PG-13)
5
Trapped in Silence 1986,  Unrated)
Trapped in Silence
This movie was great, but it definatly made me cry.
6
Paradise Found 2003,  R)
7
Promised Land 1988,  R)
8
Flashback 1990,  R)
9
1969 1989,  R)
10
The Cowboy Way 1994,  PG-13)
11
Desert Saints 2000,  R)
12
Flatliners 1990,  R)
13
Renegades 1989,  R)
14
The Right Temptation 2000,  R)
15
Eye For An Eye 1995,  R)
16
After Alice (Eye of the Killer) 1999,  R)
17
Truth or Consequences, N.M. 1997,  R)
18
The Last Days of Frankie the Fly 1997,  R)
19
The Vanishing 1993,  R)
20
Young Guns 1988,  R)
21
Young Guns II 1990,  PG-13)
Young Guns II
Good movie, but not as good as the first.
22
Ground Control (Jet) 1999,  PG-13)
23
The Three Musketeers 1993,  PG)
24
Chicago Joe and the Showgirl 1990,  R)
25
To End All Wars 2001,  R)
26
Bright Lights, Big City 1988,  R)
27
Phone Booth 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments