My Favorite Movies


  Kidpoker's Rating My Rating
1
Back to the Future Part II 1989,  PG)
Back to the Future Part II
top movies in history
2
Back to the Future 1985,  PG)
Back to the Future
my fav movie
3
Back to the Future Part III 1990,  PG)
Back to the Future Part III
not as good as first 2 but still amazing
4
The Truman Show 1998,  PG)
The Truman Show
awesome movie if given the right chance
5
Antwone Fisher 2002,  PG-13)
Antwone Fisher
denzel and luke were incredible
6
Rounders 1998,  R)
Rounders
watched it for the first time within the last year and my god what was I missing
7
Scream 1996,  R)
Scream
Lillard made this movie excellent
8
Finder's Fee 2001,  R)
Finder's Fee
insanely well thought out suspense till the end
9
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
10
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
11
Remember the Titans 2000,  PG)
12
Coach Carter 2005,  PG-13)
13
Varsity Blues 1999,  R)
Varsity Blues
one of my favorites
14
The Faculty 1998,  R)
15
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
16
The Number 23 2007,  R)
17
The Majestic 2001,  PG)
18
Spanish Judges 1999,  R)
19
Animal Room 1995,  R)
20
The Green Mile 1999,  R)
21
The Shawshank Redemption 1994,  R)
22
Boyz n the Hood 1991,  R)
23
Elf 2003,  PG)
24
Man on Fire 2004,  R)
25
Old School 2003,  R)
26
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
27
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
28
The Matrix Reloaded 2003,  R)
29
The Matrix 1999,  R)
30
Major League 1989,  R)
Major League
relaxing fun movie
31
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
hilarious best comedy ever

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments