Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  khiifreak's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
It was okay.....
6
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
7
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
8
V for Vendetta 2006,  R)
9
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
10
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
11
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
12
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
13
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
14
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
15
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
16
Al-Ghazali: The Alchemist of Happiness 2004,  Unrated)
17
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
18
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
AWESOME.
19
Scary Movie 2000,  R)
20
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
21
Scary Movie 2 2001,  R)
22
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
23
The Master of Disguise 2002,  PG)
24
Matilda 1996,  PG)
25
Men in Black 1997,  PG-13)
26
Men in Black II 2002,  PG-13)
27
Rush Hour 1998,  PG-13)
28
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
29
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
30
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments