My Favorite Movies


  kharshi's Rating My Rating
1
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
love it.
2
Bride Wars 2009,  PG)
Bride Wars
wow its a really nice movie
3
Blood: The Last Vampire 2009,  R)
Blood: The Last Vampire
I like this movie its fantastic.
4
Weather Girl 2008,  R)
5
Race to Witch Mountain 2009,  PG)
Race to Witch Mountain
nice movie loved it
6
17 Again 2009,  PG-13)
17 Again
love it
7
Dragonball Evolution 2009,  PG)
Dragonball Evolution
perfect.
8
Dhoom 2 (Dhoom:2) 2006,  Unrated)
Dhoom 2 (Dhoom:2)
amazing
9
Salaam Namaste 2005,  Unrated)
Salaam Namaste
amazing
10
Yuvvraaj 2008,  Unrated)
Yuvvraaj
it's a really nice movie.
11
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
love it.
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
15
Night at the Museum 2006,  PG)
16
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
17
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian 2009,  PG)
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian
love it. its kind of fun
18
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001,  PG)
19
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
wow i love this movie very much.
20
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009,  PG-13)
21
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
22
Michael Jackson's This Is It 2009,  PG)
23
Fame 2009,  PG)
24
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour 2008,  G)
25
When in Rome 2010,  PG-13)
26
The Tooth Fairy 2010,  PG)
27
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief 2010,  PG)
28
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel 2009,  PG)
29
The Last Airbender 2010,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments