My Favorite Movies


  kez0013's Rating My Rating
1
Clerks II 2006,  R)
2
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
3
Dogma 1999,  R)
4
Pump up the Volume 1990,  R)
5
Starstruck 1982,  PG)
Starstruck
Because its fun and Roz hates it!
6
Gun Shy 2000,  R)
7
Clerks 1994,  R)
8
Mallrats 1995,  R)
9
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
10
Field of Dreams 1989,  PG)
11
The Replacements 2000,  PG-13)
12
The Crow 1994,  R)
13
Hackers 1995,  PG-13)
14
L.A. Confidential 1997,  R)
15
Sin City 2005,  R)
16
Basic 2003,  R)
17
Pulp Fiction 1994,  R)
18
Human Traffic 1999,  R)
19
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
20
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
21
The Usual Suspects 1995,  R)
22
Remember the Titans 2000,  PG)
23
Major League 3: Back to the Minors 1998,  PG-13)
24
Major League 1989,  R)
25
Major League 2 1994,  PG)
26
True Romance 1993,  R)
27
The Rookie 2002,  G)
28
Mystery, Alaska 1999,  R)
29
The Matrix 1999,  R)
30
Bull Durham 1988,  R)
31
The Breakfast Club 1985,  R)
32
Confidence 2003,  R)
33
61* 2001,  Unrated)
34
The Mummy 1999,  PG-13)
35
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
36
A League of Their Own 1992,  PG)
37
Mystery Science Theater 3000: The Movie 1996,  PG-13)
38
Space Cowboys 2000,  PG-13)
39
Fargo 1996,  R)
40
The Big Lebowski 1998,  R)
41
Clerks 2001,  Unrated)
42
Wildcats 1986,  R)
43
Weird Science 1985,  PG-13)
44
The Mighty Ducks 1992,  PG)
45
D2: The Mighty Ducks 1994,  PG)
46
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
47
Bring It On 2000,  PG-13)
48
For Love of the Game 1999,  PG-13)
49
Any Given Sunday 1999,  R)
50
Chasing Amy 1997,  R)
51
Jersey Girl 2004,  PG-13)
52
Cobb 1994,  R)
53
Evolution 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments