Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  keyshia85's Rating My Rating
1
Déjà Vu 2006,  PG-13)
Déjà Vu
i loved it, well the ending was better than the whole picture, otherwise the flick is totally confusing.
2
Man on Fire 2004,  R)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
wow i can hardly wait for the next one to come
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
wow i can hardly wait for the next one to come
5
Mission Impossible 1996,  PG-13)
6
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
7
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
8
Rent 2005,  PG-13)
9
Inside Man 2006,  R)
10
Secret Window 2004,  PG-13)
11
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
12
The Sound of Music 1965,  G)
13
Collateral 2004,  R)
14
Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain 1995,  PG)
15
My Girl 1991,  PG)
16
My Girl 2 1994,  PG)
17
Home Alone 1990,  PG)
18
Home Alone 4 2002,  Unrated)
19
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
20
Home Alone 3 1997,  PG)
21
Dennis the Menace 1993,  PG)
22
Dennis the Menace Strikes Again 1998,  G)
23
The Goonies 1985,  PG)
24
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
25
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
i didnt like it much it was kinda stupid
26
The Little Mermaid 1989,  G)
27
Stuart Little 2 2002,  PG)
28
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid 2004,  PG-13)
29
Thirteen 2002,  R)
30
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
31
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
32
Mr. Nanny 1993,  PG)
33
Big Daddy 1999,  PG-13)
34
Daddy Day Care 2003,  PG)
35
My Baby's Daddy 2003,  PG-13)
36
ATL 2006,  PG-13)
37
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
38
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
39
Big Fish 2004,  PG-13)
40
Big Girls Don't Cry... They Get Even 1992,  PG)
41
Big Fat Liar 2002,  PG)
42
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
43
Fat Albert 2004,  PG)
44
Liar Liar 1997,  PG-13)
45
Blade 1998,  R)
46
Blade: Trinity 2004,  R)
47
Blade II 2002,  R)
48
Little Man 2006,  PG-13)
49
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
50
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
51
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
52
The Italian Job 2003,  PG-13)
53
Remember the Titans 2000,  PG)
54
V for Vendetta 2006,  R)
55
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
56
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
57
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
58
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
59
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
it was good but i think it missed some action, it wasnt like the harry potters we used to know there was some action but not as much as i like there to be.
60
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
61
Philadelphia 1993,  PG-13)
62
Rumor Has It 2005,  PG-13)
63
A Rumor of Angels 2000,  PG-13)
64
The Lookout 2007,  R)
The Lookout
It was awesome full of suspence and alot of betrayal
65
The Prestige 2006,  PG-13)
The Prestige
this movie was awesome i loved the way they betrayed each other everytime over and over again each stole the way of the other to betray each other, i just plain loved it.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments