My Favorite Movies
| kewibo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 3 |
Ghost Ship 2002, R) |
|
| 4 |
Underworld 2003, R) |
|
| 5 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 6 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Catwoman 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 9 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 10 |
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 12 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 13 |
Girls Will Be Girls 2002, R) |
|
| 14 |
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994, R) |
|
| 15 |
Locked Up (Gefangen) 2004, R) |
|
| 16 |
Mambo Italiano 2003, R) |
|
| 17 |
Thoroughly Modern Millie 1967, G) |
|
| 18 |
Another Gay Movie 2006, R) |
|
| 19 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Breakfast on Pluto 2005, R) |
|
| 21 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 22 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 23 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 24 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 25 |
The War of the Roses 1989, R) |
|
| 26 |
Martian Child 2007, PG) |


























