My Favorite Movies


  kevtamjercon's Rating My Rating
1
Schindler's List 1993,  R)
Schindler's List
This movie will truly make you cry
2
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
I love this it was hilarious
3
Highlander 1986,  R)
Highlander
This is one of my favorite movies
4
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
This is a great movie my kids loved it.
5
Sixteen Candles 1984,  PG)
Sixteen Candles
Everyone can relate to this growing up
6
Gods and Generals 2003,  PG-13)
Gods and Generals
This was a good movie . You will like this if you like history
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
I really enjoyed this movie
8
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
I love historical set films this was great
9
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
You just have to feel for this guy! HAHA
10
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
We love all the shrek movies
11
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
This is a cute kids movie
12
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
This was very enjoyable for an animated film
13
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
Tihs was a pretty good film

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments