Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kevinmalone1's Rating My Rating
1
Romeo Must Die 2000,  R)
2
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
3
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994,  R)
4
Gei ba ba de xin (My Father is a Hero) (Jet Li's The Enforcer) 1995,  R)
5
Dr. Wai in 'The Scripture with No Words' (Adventure King)(Mo him wong) 1996,  Unrated)
6
Zhong Nan Hai bao biao (The Defender) (The Bodyguard from Beijing) 1994,  R)
7
Kiss of the Dragon 2001,  R)
8
Dragons of the Orient 1988,  Unrated)
9
Born to Defense 1986,  R)
10
The Legend (Fong Sai Yuk) 1993,  R)
11
Jet Li and the Legend of Wong Fei Hun 2005,  Unrated)
12
Shu dan long wei (High Risk) (Meltdown) 1995,  R)
13
Once Upon a Time in China and America 1997,  Unrated)
14
Black Mask 1997,  R)
15
Once Upon a Time in China 1991,  R)
16
Once Upon a Time in China 2 1992,  R)
17
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) 1993,  R)
18
Tai ji zhang san feng (Tai Chi Master) ,  R)
19
The Legend ,  Unrated)
20
The Shaolin Temple 1982,  Unrated)
21
Ju Dou 1990,  PG-13)
22
Swordsman II ,  R)
23
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
24
The Legend of the Swordsman (Xiao ao jiang hu zhi: Dong Fang Bu Bai) (Swordsman II) 1992,  R)
25
War ,  R)
26
The One 2001,  PG-13)
27
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
28
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
29
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
30
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
31
DragonBall: The Magic Begins 1993,  Unrated)
32
Dragonball Z 5: Tobikkiri no saikyô tai saikyô (Cooler's Revenge) 2001,  Unrated)
33
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
34
Pokemon 3: The Movie 2001,  G)
35
Pokemon - The Movie 2000 2000,  G)
36
Pokémon 4Ever 2002,  G)
37
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew 1999,  G)
38
Pokemon Heroes 2003,  G)
39
Pokemon - Jirachi Wish Maker 2004,  Unrated)
40
Pokemon - Destiny Deoxys 2005,  Unrated)
41
Pokemon - Mewtwo Returns 1997,  Unrated)
42
Pokemon - The Adventures in the Orange Islands 2002,  G)
43
Pokemon: Lucario and the Mystery of Mew 2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments