My Favorite Movies
| kerryslue's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 2 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 4 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 6 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 8 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 11 |
She's All That 1999, PG-13) |
|
| 12 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 16 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 17 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 18 |
Sabrina 1954, Unrated) |
|
| 19 |
The Cheetah Girls 2003, Unrated) |
|
| 20 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 21 |
Farscape: The Peacekeeper Wars 2004, PG) |
|
| 22 |
Shakespeare in Love 1998, R) |






















