My Favorite Movies
| kerendarucks's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 2 |
Set It Off 1996, R) |
|
| 3 |
Getting Played 2006, PG-13) |
|
| 4 |
High School High 1996, PG-13) |
|
| 5 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 6 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 7 |
Madea's Family Reunion 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Madea Goes to Jail 2006, PG-13) |
|
| 9 |
I Can Do Bad All By Myself 2009, PG-13) |
|
| 10 |
Meet the Browns 2004, Unrated) |
|
| 11 |
Madea's Class Reunion 2003, Unrated) |
|
| 12 |
Madea's Family Reunion 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Diary of a Mad Black Woman 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Tyler Perry: I Can Do Bad All By Myself 2002, Unrated) |
|
| 15 |
Daddy's Little Girls 2007, PG-13) |
|
| 16 |
Lonesome Jim 2005, R) |
|
| 17 |
Mom at Sixteen 2005, Unrated) |
|
| 18 |
Temptations 2000, R) |
|
| 19 |
Why Do Fools Fall In Love 1998, R) |
|
| 20 |
What's Love Got To Do With It? 1993, R) |
|
| 21 |
Matilda 1996, PG) |
|
| 22 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 23 |
House of Wax 1953, Unrated) |





















