My Favorite Movies
| kenz220's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 2 |
National Treasure: Book of Secrets 2007, PG) |
|
| 3 |
You Don't Mess with the Zohan 2008, PG-13) |
|
| 4 |
Prom Night 2008, PG-13) |
|
| 5 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 7 |
The Eye 2008, PG-13) |
|
| 8 |
27 Dresses 2008, PG-13) |
|
| 9 |
Dan in Real Life 2007, PG-13) |
|
| 10 |
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007, PG-13) |
|
| 11 |
1408 2007, PG-13) |
|
| 12 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 14 |
The Invisible 2007, PG-13) |
|
| 15 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 16 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 18 |
Alice in Wonderland 1951, G) |
|
| 19 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 21 |
When a Stranger Calls 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 24 |
Sleepover 2004, PG) |
|
| 25 |
The Messengers 2007, PG-13) |
|
| 26 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 27 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 28 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 29 |
Evan Almighty 2007, PG) |
|
| 30 |
Fever Pitch (The Perfect Catch) 2005, PG-13) |
|
| 31 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 32 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 33 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 34 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 35 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 36 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 37 |
The Perfect Man 2005, PG) |
|
| 38 |
The Ringer 2005, PG-13) |
|
| 39 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 40 |
The Ring Two 2005, PG-13) |
|
| 41 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 42 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 43 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 44 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 45 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 46 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 47 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 48 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 49 |
Kung Fu Panda 2008, PG) |
|
| 50 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 51 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 52 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 53 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 54 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 55 |
Blades of Glory 2007, PG-13) |























































