My Favorite Movies
| kentbird's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 2 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 3 |
Lara Croft - Tomb Raider 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 6 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 7 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 8 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |
|
| 9 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 10 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 12 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 13 |
Land of the Dead 2005, R) |
|
| 14 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 15 |
Red Eye 2005, PG-13) |















