My Favorite Movies
| kentart's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scent of a Woman 1992, R) |
|
| 2 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 3 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 4 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Ben Hur 2003, Unrated) |
|
| 8 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 9 |
The Guns of Navarone 1961, Unrated) |
|
| 10 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 11 |
The Bridge on the River Kwai 1957, PG) |
|
| 12 |
Les Miserables 1935, Unrated) |
|
| 13 |
My Fair Lady 1964, G) |
|
| 14 |
Two Brothers 2004, PG) |
|
| 15 |
Duma 2005, PG) |
|
| 16 |
The Untouchables 1987, R) |
|
| 17 |
American Pie 1999, R) |
|
| 18 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Desperado 1995, R) |
|
| 20 |
Father of the Bride 1991, PG) |
|
| 21 |
The Specialist 1994, R) |
|
| 22 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 23 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Eight Below 2006, PG) |























