My Favorite Movies


  KenEllis13's Rating My Rating
1
Scarface 1983,  R)
2
The Rat Pack 1998,  R)
The Rat Pack
A great movie Ray Liotta was fantastic
3
GoodFellas 1990,  R)
4
Gotti 1996,  R)
5
Green Street Hooligans 2005,  R)
6
Hoffa 1992,  R)
7
Donnie Brasco 1997,  R)
8
Chopper 2000,  R)
9
Dazed and Confused 1993,  R)
10
Bugsy 1991,  R)
11
Casino 1995,  R)
12
Clerks 1994,  R)
13
Mallrats 1995,  R)
14
Chasing Amy 1997,  R)
15
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
16
Clerks II 2006,  R)
17
Good Will Hunting 1997,  R)
18
Halloween 1978,  R)
19
National Treasure 2004,  PG)
20
Office Space 1999,  R)
21
Rocky 1976,  PG)
22
Rocky Balboa 2006,  PG)
23
Rounders 1998,  R)
24
Rudy 1993,  PG)
25
The Breakfast Club 1985,  R)
26
The Shawshank Redemption 1994,  R)
27
The Usual Suspects 1995,  R)
28
American History X 1998,  R)
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
30
Christine 1983,  R)
31
Boiler Room 2000,  R)
32
Bobby Jones: Stroke of Genius 2003,  PG)
33
Green Street Hooligans 2: Stand Your Ground 2009,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments