My Favorite Movies


  kenco's Rating My Rating
1
Bloodsport 1986,  R)
2
Blade 1998,  R)
Blade
brill film
3
Blade II 2002,  R)
4
Blade: Trinity 2004,  R)
5
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
6
Mortal Kombat: Annihilation 1997,  PG-13)
7
Top Gun 1986,  PG)
8
Casino Royale 2006,  PG-13)
9
Transformers 2007,  PG-13)
10
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
11
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
12
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
very gud film
13
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
14
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
15
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
16
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
it makes the connection to the movies made originally very good
20
Mission Impossible 1996,  PG-13)
21
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
22
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
cracking film
23
Men in Black 1997,  PG-13)
24
Men in Black II 2002,  PG-13)
25
I, Robot 2004,  PG-13)
26
Phone Booth 2003,  R)
27
Pitch Black 2000,  R)
28
Catwoman 2004,  PG-13)
29
Collateral 2004,  R)
30
Hellboy 2004,  PG-13)
31
Beetlejuice 1988,  PG)
32
The Pacifier 2005,  PG)
33
Kickboxer 1989,  R)
34
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
very good effects
35
The Matrix Reloaded 2003,  R)
36
The Matrix Revolutions 2003,  R)
37
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
not a bad film how it finished they could make a second.
38
The Shawshank Redemption 1994,  R)
39
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
40
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments