My Favorite Movies


  kenazboy's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
Without a doubt, The Best Movie Ever!!!
2
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Definitely the best Harry Potter film, yet!
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Loved the duel between Harry Potter and Malfoy....Stupendous!
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
A little toooo slow...They need to use their little wands a little more...
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
The second best movie of all four Harry Potter films.
6
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
One of my favorite movies...Spiderman Rocks!!!
7
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
8
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
Very good movie...awesome special effects...
9
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
X2: X-Men United
My favorite X-Men Movie...had everything I wanted to see in it...
10
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
Expected more from this movie...but good overall...
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Awesome Movie! Great story, astonishing graphics, and great acting...get up and go see it...NOW!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments