My Favorite Movies


  kellymad's Rating My Rating
1
Dazed and Confused 1993,  R)
2
Say Anything... 1989,  PG-13)
3
Almost Famous 2000,  R)
4
Four Weddings and a Funeral 1994,  R)
5
Ferris Bueller's Day Off: Bueller Bue ,  Unrated)
6
Jerry Maguire 1996,  R)
7
Sixteen Candles 1984,  PG)
8
Stand by Me 1986,  R)
Stand by Me
love this movie all time classic
9
Hot Shots! 1991,  PG-13)
Hot Shots!
i love topper harley these crappy movies are my favourite
10
Heathers 1988,  R)
11
Ocean's Eleven 1960,  Unrated)
12
When Harry Met Sally 1989,  R)
13
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
14
Orange County 2002,  PG-13)
15
The Full Monty 1997,  R)
16
Wayne's World 1992,  PG-13)
17
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
18
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
Ferris Bueller's Day Off
love this movie seen it a million times know the lines of by heart calssic movie!!!!!!
19
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
20
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
21
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
22
Liar Liar 1997,  PG-13)
23
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
24
American Pie 1999,  R)
25
Cruel Intentions 1999,  R)
26
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
27
50 First Dates 2004,  PG-13)
28
Wedding Crashers 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments