My Favorite Movies


  kellylw2007's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Channing Tatum is sooo fit!! This is 1 top film!! LOve it !
2
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
this is such a wicked film. plus paul walker is well sexi
3
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
4
Grease 1978,  PG)
Grease
wot a classic. i could watch this ova an ova agen. wot a film!! plus i luv all the songs!!
5
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
9
Honey 2003,  PG-13)
10
Night at the Museum 2006,  PG)
11
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
OMG!! Ow funni is this film. I love it!!
12
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
13
Pretty Woman 1990,  R)
14
Into the Blue 2005,  PG-13)
15
Jarhead 2005,  R)
16
Bring It On Again 2004,  PG-13)
17
Mean Girls 2004,  PG-13)
18
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
19
Hitch 2005,  PG-13)
20
The Ringer 2005,  PG-13)
21
Bring It On 2000,  PG-13)
22
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
23
The Pacifier 2005,  PG)
24
She's the Man 2006,  PG-13)
25
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
26
Big Momma's House 2000,  PG-13)
27
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
28
Legally Blonde 2001,  PG-13)
29
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
30
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
31
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
32
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
33
The Holiday 2006,  PG-13)
34
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
35
Little Man 2006,  PG-13)
36
Monsters, Inc. 2001,  G)
37
Eight Below 2006,  PG)
38
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
39
The Fighting Temptations 2003,  PG-13)
40
Madagascar 2005,  PG)
41
This Is England 2006,  Unrated)
42
White Noise 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments